Penktadienis, 19 balandžio

„Twitter” darbuotojų skaičius mažėja, naudotojai baiminasi blogiausio platformai

Niujorkas
CNN verslas

Ketvirtadienio vakarą, po dar vieno „Twitter” darbuotojų išvykimo, sutrikimų aptikimo svetainėje „Down Detector” padaugėjo vartotojų, pranešančių apie prieigos prie socialinės žiniasklaidos platformos problemas. Kai kurie „Twitter” naudotojai pasidalijo pranešimų apie sutrikimus grafiku, kuris patvirtina didėjančią baimę, kad sumažėjus darbuotojų skaičiui svetainė sunkiai išlaikys ryšį. Tačiau kol kas taip dar nebuvo.

Iš tikrųjų neatrodė, kad „Twitter” susiduria su prastova, o veikiau „Down Detector” automatiškai registravo šimtus naudotojų, besidominčių, ar svetainė gali „išsijungti”, ar bendrovė bus „uždaryta”, tweets. Akivaizdi painiava išryškino labai realų nerimą dėl neišvengiamo „Twitter” žlugimo, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai ją įsigijo turtingiausias pasaulio žmogus.

Po to, kai naujasis savininkas Elonas Muskas pareikalavo, kad „Twitter” darbuotojai sutiktų dirbti „itin sunkiai” arba palikti bendrovę iki ketvirtadienio 17 val. ET, daugelis pasirinko pastarąjį variantą, o vienas buvęs vadovas išėjimą iš bendrovės pavadino „masiniu išėjimu”.

„Jiems bus sunku išlaikyti šviesą”, – pridūrė neseniai iš bendrovės pasitraukęs buvęs vadovas.

„SpaceX” savininkas ir „Tesla” vadovas Elonas Muskas kalba per pokalbį su legendiniu žaidimų dizaineriu Toddu Howardu (ne nuotraukoje) žaidimų parodoje E3 Los Andžele, Kalifornijoje, JAV, 2019 m. birželio 13 d.
Po Elono Musko „itin griežto” ultimatumo darbe „Twitter” darbuotojai išėjo iš darbo
Vartotojams vėlai ketvirtadienį ir anksti penktadienį virškinant naujienas, platformoje tvyrojo paskutinės vidurinės mokyklos dienos atmosfera. Platformoje dirbantys žmonės svarstė apie galimybę, kad jie gali siųsti savo paskutinius tviterio įrašus, jei E. Muskui ir likusiai jo komandai sunkiai seksis išlaikyti platformos veikimą. Šios savaitės išvykimai įvyko po to, kai Muskas anksčiau šį mėnesį jau buvo atleidęs apie 3 700 „Twitter” darbuotojų, arba maždaug pusę personalo.

Keli „Twitter” naudotojai pasiūlė visiems sekėjams, kurie slapta įsimylėjo, prisistatyti, jei platforma visam laikui žlugtų. Kiti skelbė nuorodas, kad galėtų juos sekti alternatyviose platformose. Buvę darbuotojai surengė „Twitter” „terapijos” erdves, kuriose aptarė geresnius laikus dirbant platformoje prieš Muskui ją perėmus ir katapultavus į chaosą, ir ką planuoja veikti dabar, kai išėjo.

E. Muskas paskelbė memą, kuriuo, regis, pasijuokė iš to, kad žmonės pačioje platformoje aptarinėja „Twitter” mirtį. Atskirame tviteryje jis taip pat teigė, kad „geriausi žmonės lieka, todėl nesu labai susirūpinęs”.

Tačiau pastarosiomis dienomis „Twitter” naudotojai jau pranešė apie platformos trikdžius, įskaitant dviejų veiksnių autentifikavimo problemas ir akivaizdų bandomąjį puslapį, kuris ketvirtadienį buvo rodomas tendencijų skiltyje. Penktadienio rytą pasirodė, kad neveikia funkcijos elementas, leidžiantis naudotojams atsisiųsti savo duomenis iš svetainės.

„Twitter”, kuris iš esmės sumažino savo viešųjų ryšių komandą, iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti.

Nuo penktadienio ryto platforma veikė ir beveik neabejotinai nesibaigs iš karto. Tačiau ketvirtadienį pasitraukę pagrindiniai infrastruktūros inžinieriai, taip pat svarbūs finansų, naudotojų saugos ir kitų verslo sričių darbuotojai, kaip teigiama darbuotojų tviterio žinutėse, kelia pagrįstų klausimų dėl platformos gebėjimo toliau veikti be paslaugų teikimo sutrikimų.

„Tai morgas”, – penktadienį CNN apie nuotaiką bendrovėje pasakojo vienas iš „Twitter” likusių darbuotojų ir pridūrė: „Ir taip, mes vis dar darome, ką galime, nors tempas yra skausmingai lėtas”.

Be to, nežinomybė „Twitter” kilo itin nepalankiu metu: sekmadienį prasidės Pasaulio futbolo čempionatas, kuris dažnai būna vienas judriausių „Twitter” platformos naudojimo visame pasaulyje laikotarpių.

Penktadienio rytą E. Muskas išsiuntė elektroninį laišką likusiems „Twitter” darbuotojams, kuriame nurodė visiems, „kurie iš tikrųjų rašo programinę įrangą”, 14 val. Prieš susitikimą jiems buvo nurodyta išsiųsti el. laišką, kuriame būtų išsamiai aprašyta, „ką per pastaruosius ~6 mėnesius pavyko pasiekti su jūsų kodu susijusiais įsipareigojimais”.

Tolesniame elektroniniame laiške jis paprašė nuotolinių darbuotojų pasiruošti virtualiems susitikimams, tačiau pažymėjo, kad „bus atleisti tik tie, kurie fiziškai negali atvykti į „Twitter” būstinę arba turi šeimyninių problemų”. Toliau laiške buvo rašoma: „Jei norite, kad „Twitter” darbuotojai dirbtų su savo žmonėmis, tai, kad jie galėtų dalyvauti susitikimuose, turite būti informuoti apie tai, kad „Twitter Twitter” bus išrinktas: „Tai bus trumpi techniniai pokalbiai, kurie leis man geriau suprasti „Twitter” technologijų steką”, – teigiama elektroninio laiško kopijoje, kurią CNN pateikė buvęs darbuotojas, prašęs neviešinti jo tapatybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *