Ketvirtadienis, 30 lapkričio

Joe Bidenas švenčia 80-ąjį gimtadienį

Prezidentui Joe Bidenui sekmadienį sukanka 80 metų ir jis tapo pirmuoju aštuoniasdešimtmečiu, kada nors ėjusiu aukščiausias pareigas Jungtinėse Valstijose.

Išskirtinė J. Bideno gimtadienio sukaktis minima tuo metu, kai prezidentas susiduria su spėliojimais, ar dalyvaus pakartotiniuose rinkimuose, ir kyla klausimų, ar jis ne per senas eiti pareigas dar vieną kadenciją.

Pasak Baltųjų rūmų spaudos sekretorės Karine Jean-Pierre, prezidentas gimtadienį švenčia Vašingtone, surengdamas vėlyvuosius pietus, kuriuos rengia pirmoji ponia Jill Biden. Tikimasi, kad dalyvaus ir Bideno šeimos nariai, jau atvykę į miestą ir šeštadienį Baltuosiuose rūmuose švęsiantys jo anūkės vestuves.

Du su vestuvių planavimu susipažinę žmonės CNN sakė, kad vestuvių laikas nėra atsitiktinis, ir pažymėjo, kad „amžiaus klausimas” niekada nėra tai, į ką Bidenas norėtų atkreipti dėmesį.

Prezidentas prieš galimą perrinkimą turi politinį impulsą – jam pavyko išlaikyti demokratų daugumą Senate ir užkirsti kelią istorinėms politinėms bangoms, kai Kongrese kilo didžiulė respublikonų banga. Taip pat buvo ir vangi politinė parama, kurios sulaukė jo šiek tiek jaunesnis pirmtakas Donaldas Trumpas, kai neseniai paskelbė apie savo sprendimą kandidatuoti į prezidento postą 2024 metais.

Tačiau J. Bidenui nepavyko atsikratyti rinkėjų nuogąstavimų dėl jo amžiaus, o retoriniai nesklandumai ir tiesioginiai suklupimai kartais sustiprindavo susirūpinimą dėl jo sveikatos ir psichikos aštrumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *