Sekmadienis, 1 spalio

Pasaulio futbolo čempionato vadovas: Komandos ir žaidėjai, kuriuos verta stebėti

Po kiek daugiau nei 24 valandų 2022 m. Kataras atgims, kai pasaulio futbolo čempionato atidarymo rungtynėse šeimininkų šalis priims Ekvadorą.

Šis turnyras kėlė diskusijas nuo pat 2010 m., kai buvo paskirtas Persijos įlankos šaliai, tačiau po ilgų laukimo metų futbolininkai atlieka paskutinius pasiruošimo darbus.

Nors ne futbolo aikštėje ir toliau aktualios temos, pradedant migrantų darbininkų mirtimis ir sąlygomis, kuriomis daugelis jų dirbo Katare, baigiant LGBTQ ir moterų teisėmis bei faktu, kad stadionuose nebus prekiaujama alkoholiu, veiksmas aikštėje žada būti nenuspėjamas ir jaudinantis.

Štai viskas, ką reikia žinoti apie 32 varžybose dalyvausiančias šalis ir žaidėjus, kurie gali sužibėti.

Turnyro favoritai

Tik aštuonios šalys kada nors yra laimėjusios vyrų pasaulio futbolo čempionatą, daugelis iš jų šį kartą yra vienos iš favoričių.

Brazilijai priklauso daugiausiai titulų turinti šalis, kuri trofėjų kėlė penkis kartus, o naujoji karta turi realią galimybę pridėti dar vieną, kuris būtų pirmasis per 20 metų.

Puolimo galimybės kalba pačios už save. Neymaras, kaip ir nuo pat žengimo į pasaulinę areną, nešios tautos lūkesčius, tačiau jam talkins Madrido „Real” žaidėjas Vinicuis jaunesnysis ir „Barcelona” žaidėjas Rafinha.

Kokybės yra visoje aikštėje, ypač gynyboje, kur patyręs „Chelsea” žaidėjas Thiago Silva ir Paryžiaus „Saint-Germain” žaidėjas Marquinhos greičiausiai sudarys skydą „Liverpool” vartininkui Allisonui.

Brazilija taip pat gali pasigirti įspūdingu rezultatyvumu – laimėjo arba sužaidė lygiosiomis 28 iš pastarųjų 29 rungtynių, o vienintelį pralaimėjimą patyrė 2021 m. „Copa America” finale prieš Argentiną, todėl bus įsitikinusi, kad pateks į atkrintamąsias varžybas. Jos laukia palyginti lengvas grupės etapas, kuriame teks žaisti su Šveicarija, Kamerūnu ir Serbija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *