Šeštadienis, 14 gruodžio

Ar man reikia terapijos?

Nors visi gyvenime susiduriame su sunkumais, yra keletas požymių, kad gali prireikti profesionaliosTrish Glynn Carey, LMHC, CRC pagalbos. Jei jaučiatės prislėgti arba jūsų gyvenimo kokybė nukenčia nuo jūsų psichikos sveikatos, galbūt atėjo laikas susirasti terapeutą. Svarbu pažymėti, kad nors tai gali būti stigmatizuojama, kreiptis pagalbos į terapeutą nėra gėda1.

1. Dažnai jaučiatės prislėgti

Kai pastebite, kad nuolat abejojate savo gyvenimu ir sunkiai baigiate atlikti kasdienes užduotis darbe ar namuose, kreiptis į gydytoją yra gera mintis. Padidėjęs stresas ir pervargimo jausmas gali būti depresijos ar nerimo požymis – juos galima gydyti ir valdyti taikant terapiją. Praeityje ar neseniai patirtos traumos taip pat gali būti požymis, kad laikas kreiptis į specialistus. Juk praeities santykių traumos gali turėti didelės įtakos dabartiniams ir būsimiems santykiams. Nors su traumomis galime tvarkytis skirtingai, sudėtingų emocijų apdorojimas ir kaltės bei gėdos jausmų šalinimas gali suteikti jėgų.

2. Santykiuose jaučiate padidėjusį dirglumą

Patiriami staigūs santykių dinamikos pokyčiai arba sunkumai bendraujant gali reikšti, kad atėjo laikas pasikalbėti su specialistu. Įrodyta, kad porų terapija teigiamai veikia abiejų partnerių emocinę gerovę ir gali būti puikus būdas išmokti tam tikrų įgūdžių ir technikų, kurie pagerins jūsų santykius.2 Santykiai gali būti sudėtingi, o neutralios šalies dalyvavimas gali padėti jums apdoroti savo jausmus ir išsakyti savo poreikius šeimai ar partneriui.

3. Depresija ar nerimas trikdo jūsų gyvenimo kokybę

Depresijos ir nerimo simptomai gali būti beviltiškumo jausmas, sumažėjusi motyvacija, padidėjusi izoliacija, sumažėjęs arba padidėjęs apetitas ir miego sutrikimai.3 Jei simptomai daro įtaką jūsų gebėjimui atlikti kasdienes užduotis namuose ar darbe, pats laikas užsirašyti pas terapeutą. Be to, dar viena gera išeitis – kreiptis į savo pirminės sveikatos priežiūros gydytoją ir aptarti bet kokius fizinius simptomus, kuriuos galbūt jaučiate, arba į psichiatrą ir aptarti vaistų vartojimo galimybes.

4. Jaučiate nuolatinį nuovargį

„Dėl pervargimo, nuovargio ir pernelyg didelio įniršio ar pykčio gali prireikti terapijos. Galite jaustis prislėgtas užduočių ar rūpesčių. Galite negalėti miegoti ar net kvėpuoti. Stresas ir pervargimas gali sukelti didelių sveikatos problemų. Tačiau nuovargis dažnai seka po psichikos sveikatos problemų arba kyla dėl jų. Kiekvienas žmogus būna sudirgęs. Net trumpas susierzinimas nėra žalingas. Pagalbos kreipimasis dėl šių jausmų gali padėti, jei jie tęsiasi, yra neproporcingi aplinkybėms arba perauga į smurtinį ar galbūt žalingą elgesį.” – Dr. Elizabeth Lombardo, dr.

5. Atsiduriate izoliacijoje

„Ar vengiate socialinių renginių ir izoliuojate save? Jei nutolstate nuo vietų, veiklos ir žmonių, kurie jums visada patiko, galbūt verta pagalvoti apie galimybę išbandyti terapiją. Taip gali būti todėl, kad tiesiog praradote bet kokį susidomėjimą. O gal jums sunku sutarti su žmonėmis. Galbūt susiduriate su dideliu nesaugumo jausmu ir jums tiesiog per daug sudėtinga su kuo nors per daug suartėti. Dauguma iš mūsų viską daro geriausiai, kai mus myli ir palaiko, todėl jei atsitraukiate, tai svarbus ženklas, kad kažkas negerai. Terapeutas gali dirbti su jumis, kad įveiktumėte ribojančius įsitikinimus, pakoreguotumėte probleminį mąstymą arba padėtų išmokti geresnių bendravimo įgūdžių.” – CalmKiwi 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *