Sekmadienis, 1 spalio

Saulės energija: Kas tai yra ir kur ji eina?

Šiandien yra du pagrindiniai energijos šaltiniai – atsinaujinančioji ir neatsinaujinančioji energija. Dažniausiai energija, naudojama pramoniniam ir buitiniam vartojimui, yra neatsinaujinantys šaltiniai. Jiems priskiriama anglis, nafta ir gamtinės dujos. Atsinaujinantys energijos šaltiniai apima anglies dioksido neišskiriančius šaltinius, tokius kaip lietus, bangos, potvyniai ir atoslūgiai, geoterminė šiluma, vėjas ir saulės šviesa.

Šiame straipsnyje aptarsime naująją energiją ir jos ateitį, daugiau apie saulės ir energiją galite rasti informacijos www.arsolar.lt svetainėje.

Kas yra naujoji energija?


Nauja energija arba atsinaujinančioji energija – tai energija, gaunama iš atsinaujinančių išteklių, kurie laikui bėgant pasipildo. Iš šių atsinaujinančių išteklių gaunama energija naudinga daugelyje svarbių sričių, pavyzdžiui, vandens ir oro šildymo ir (arba) vėsinimo, elektros energijos gamybos, ne tinkle (kaimo vietovėse) teikiamų energetinių paslaugų ir transporto srityse.

Artimiausioje ateityje dėl didelės atsinaujinančiųjų išteklių energijos paklausos, kuri yra visuotinio atšilimo stabdymo priemonė, naujosios energijos pramonė turėtų smarkiai augti. Tarptautinės energetikos agentūros atliktoje ataskaitoje nurodoma, kad bus daugiau naudojama energija, gaunama iš vėjo, hidroenergijos ir saulės šviesos.

Taip pat bus daugiau naudojama vėjo energija ir geoterminė energija. Tikimasi, kad saulės energija taps pigesnė, o hidroenergijos suvartojimas didės.

Ateitis ir nauja energija

Kiekviena visuomenė turi pasiruošti savo ateities, ypač savo atsinaujinančios energijos išteklių ateities. Atsinaujinančios energijos svarstytuvai ateityje sieks:

1. Naudoti 100% atsinaujinančią energiją

Užtikrinti, kad jie įsigytų pakankamai atsinaujinančios energijos savo vartojimui, siekiant naudoti 100% atsinaujinančią energiją.

2. Socialinė teisingumas atsinaujinančios energijos įsigijime

Atsinaujinančios energijos įsigijimo procese socialinis teisingumas ateityje taps svarbiu veiksniu.

3. Mažinti trečiosios pakopos emisijas

Dėl tiekimo grandinės programų daugelis įmonių mažins trečiosios pakopos emisijas.

4. Inovacijų tobulėjimas atsinaujinančios energijos pramonėje

Dėl to, kad įmonės bus priverstos tobulinti atsinaujinančios energijos pramonę, inovacijos ženkliai pagerės.

Nėra abejonių, kad atsinaujinanti energija yra patikimas ir stabilus energijos šaltinis, naudingas klimatui ir aplinkai apskritai. Tai labai svarbus energijos sistemos dalis, ir mes turime stiprinti ir skatinti atsinaujinančios energijos naudojimą siekiant geresnės ateities būsimoms kartoms. Atsinaujinančios energijos rinka taip pat patirs didelį augimą ateinančiais metais.

Naujos energijos svarba

Naudojant atsinaujinančiąją energiją gaunama daug naudos. Tarp jų – saulės, vėjo, biomasės, hidroenergijos ir geoterminės energijos nauda.

Mažesnis visuotinis atšilimas
Dėl žmogaus veiklos į atmosferą kasdien nuolat išmetama pasaulinio atšilimo teršalų, pavyzdžiui, anglies dioksido. Šie kenksmingi išmetamieji teršalai veikia kaip antklodė, todėl sulaiko šilumą. Dėl visuotinio atšilimo atsiranda pavojingų padarinių, pavyzdžiui, kyla jūros lygis, sunkiais atvejais išnyksta gyvūnai, kyla sausros, stiprėja ir dažnėja audros.

Didžiąją dalį kenksmingų teršalų išmeta neatsinaujinantys šaltiniai – iškastinis kuras, pavyzdžiui, gamtinės dujos ir anglis. Tačiau atsinaujinančioji energija šių kenksmingų teršalų išmeta labai mažai arba jų visai neišmeta. Netgi įvertinus šių atsinaujinančiųjų energijos šaltinių gyvavimo ciklo metu išmetamų teršalų kiekį, ji sukelia labai nedidelį visuotinį atšilimą arba jo visai nesukelia.

Todėl padidėjus švarios energijos kiekiui, sumažės energijos iš neatsinaujinančių šaltinių vartojimas. Tai turės didžiulį poveikį mažinant kenksmingų išmetamųjų teršalų kiekį atmosferoje ir taip gerokai sumažins visuotinį atšilimą.

Mažesnis visuotinis atšilimas

Geresnė visuomenės sveikata
Iš neatsinaujinančių šaltinių gaunama energija susijusi su vandens ir oro tarša. Tarša siejama su tokiais sveikatos sutrikimais kaip neurologiniai pažeidimai, vėžys, ankstyva mirtis, širdies priepuoliai ir kvėpavimo sutrikimai.

Tačiau, kadangi energija iš atsinaujinančių šaltinių yra mažai tarši arba visai neteršia, šių sveikatos sutrikimų tikimybė yra labai maža, todėl visuomenės sveikata labai pagerės.

Darbo vietų kūrimas
Atsinaujinančiųjų išteklių energijos pramonėje dirba daug žmonių, o padidėjus atsinaujinančiųjų išteklių energijos gamybai, padidėtų darbuotojų paklausa, todėl atsirastų užimtumo galimybių plačiajai visuomenei.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *